Hakkımızda

Uzay Platform

Hakkımızda

Türkiye’nin ilk personel yükseltici platform kiralama firması olan Uzay Platform olarak, bugün geldiğimiz noktada 450 üzerinde kendinden yürüyüşlü ve 50 araç üstü platform ile tüm Türkiye’ye personel yükseltici lift ve platform kiralaması yapmaktayız.

İstanbul Avrupa ve Asya, Kocaeli ve Sakarya ofislerimizde sektörün en deneyimli teknik ekipleri ile kiralama ve tam kapsamlı tamir bakım hizmetleri vermekteyiz. ISO9001:2000 kalite standartları çerçevesinde şekillendirdiğimiz hizmet anlayışımız ile kiraladığınız makina veya hizmetleri sağlıklı ve sürekli kılıyoruz.

Mobil ekiplerimiz ve donanımlı servis araçlarımız ile makinalarınızı periyodik olarak kontrol edip, servis taleplerinize rekor sürelerde cevap verebiliyoruz. Genç kiralama ekiplerimiz taleplerinize 7 gün 24 saat en doğru çözümü oluştururken, benzersiz kiralama sonrası destek ekiplerimiz ile makinalarınızın sorunsuz şekilde çalışıyor durumda olduğunu garanti altına almak en önemli görevimiz.

hakk banner

30 Senelik Tecrübe

Makina parkımızdaki 8 metreden 55 metreye kadar yüksekliklerde çalışmanıza olanak sağlayan platformlarımız ile sanayi tesisleri, gemi imalat ve bakım tesisleri, reklam, temizlik, bina bakımı elektrik ve havalandırma sektörleri, çelik konstrüksiyon yapılar, köprü ve tünel inşaatları, elektrik dağıtım şirketleri, askeri tesisler, rüzgar santralleri, çevre hizmetleri, inşaat, imalat, bakım ve hizmet sektörlerindeki Türkiye’nin en büyük firmalarının uzun yıllardır çözüm ortağıyız.

Parkımızdaki makinalarımızın önemli bir bölümü grup şirketlerimizden, günümüz itibari ile Türkiye’nin en büyük platform üreticisi konumunda olan Paktaş Platform tarafından imal edilmektedir.

Kiralama hizmetlerimiz dışında grup firmalarımızdan Platform Teknik Servis Hizm. ile Türkiye’de kullanılmakta olan tüm personel yükseltici platformlara servis ve bakım hizmetleri veriyoruz.

Uzay Platform

İş Güvenliği

SORUMLULUK SİGORTALARI

Tüm önlemlere rağmen firmamızdan operatörlü olarak kiralanan platformların kullanım hatası sonucu üçüncü şahıslara verebileceği zararlar 3. Şahıs Sorumluluk sigortası ile güvence altına alınmaktadır. Aynı duyarlılığı firma çalışanları içinde gösteren Uzay Platform işyerinde mesai saatleri içerisinde iş kazası sonucu oluşabilecek zararları da işveren sorumluluk poliçesi kapsamında karşılamaktadır.

OPERATÖR EĞİTİMİ

Operatör hatalarından meydana gelen kazaları en aza indirebilmek amacıyla firmamızda görev yapan operatörlerimiz TÜRKAK onaylı firmalar tarafından verilen eğitimlere katılarak “hidrolik platform kullanıcı belgesi” ne sahiptir. Bunun yanı sıra Üretici Firmamız Paktaş Platform mühendisleri tarafından operatörlerimize firma içi VERİMLİ VE GÜVENLİ ÇALIŞMA eğitimleri periyodik olarak verilmektedir.

PERİYODİK BAKIM

Platformlarımızın yüksek performans ile uzun süre kullanılabilmesi ve oluşabilecek arızaların önceden engellenebilmesi için düzenli olarak periyodik bakımları yapılmaktadır. Makinelerimizde haftalık ve aylık bakımlarımız uzman teknik ekibimiz tarafından makine parkımızda karşılandığı gibi çalışma alanında da uygulanmaktadır. Tüm platformlarımızın makine mühendisleri odasından alınan 3 aylık periyodik kontrol uygunluk belgelerinin yanı sıra TSE onaylı muayene ve deney raporları da bulunmaktadır.

KİRACI FİRMA KULLANICI EĞİTİMİ

Teknik personelimiz tarafından makine teslimatı sırasında kullanıcıya makine kullanım alanında hem teorik hem de pratik olarak eğitim verilmektedir. Bu eğitim esnasında kullanıcıya teslim edilen Operatörsüz platform kullanma talimatı için tıklayınız.

Uzay Platform

Satış

Paktaş Platform AŞ. Mak. Müh. MEHMET ŞEN ve Y.Mak. Müh. AYLA ŞEN’in sahipleri olduğu PAKSAN İthalat-İhracat Ltd. Şti. ve UZAY Platform Kiralama Ltd. Şti.’nin yanında Yüksekte Çalışma Platformları üretmek üzere faaliyet gösteren bir grup firmasıdır.

1981 yılında ilk defa yüksekte çalışma platformları üretmeye başlayan ve çok çeşitli çalışma platformların tasarım ve imalatını 2000 yılına kadar bir başka firma ortağı olarak yürüten ekibin ortaklık ayrılığı dolayısıyla PAKTAŞ PLATFORM AŞ. ile yola devam etmektedir.

Paktaş Platform  ISO 9001–2000 Kalite Güvence Sistemi Belgesi, CE Sertifikaları ve TSE İmalat yeterlilik belgelerine sahiptir. 1981’den günümüze yaklaşık 1800 adet, çok çeşitli çalışma platformlarının tasarım, proje ve imalatına attığı imzalarda oluşan deneyimlerini müşterilerinin gelişen ve değişen yüksekte çalışma platformları ihtiyaçlarını karşılamak üzere faaliyetine devam etmektedir.

Ülkemizde yerli üretimde %35 pazar payına sahip olmasına rağmen hedefi %50\’ yi aşmaktır. Bunun yanı sıra dünya ekonomisine bütünleşmek için komşu ülkeler, Türk Cumhuriyetleri ve Ortadoğu ülkelerinden birçoğunu ihracat hedefleri arasında göstermektedir.  %10 olan ihracat oranını %25 seviyelerine çıkarmak ise bir diğer hedefleri arasında yer almaktadır.

paktas platform logo
Uzay Platform

Kalite Politikamız

  1. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına tam olarak cevap verebilecek şekilde isteklerini anlamak ve zamanında doğru bir şekilde karşılamak,
  2. Firmamızın bir bütün olarak hizmet ve ürün kalitesini yükseltmek için ekonomik ve teknik olarak sürekli gelişme kavramını benimsemek ve sürdürmek.
  3. Tüm çalışanlarımızın teknik ve sosyal becerilerini geliştirmek için gerekli eğitimleri almalarını sağlamak .
  4. Müşterilerimizin isteklerini daha uygun ortamlarda kaliteli olarak sağlamak, çalışanlarımızın ve çevrenin sağlığını korumak amacıyla fiziki altyapılarımızı geliştirmek,uygulanabilir yasal şartlara uymak.